استاندار: فعالیت گمرک در مرز نباید تعطیل باشد


 استاندار خوزستان گفت: تجارت در مرز باید شبانه روزی بوده و عوامل فعالیت گمرک در مرز نباید تعطیل باشد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی اهواز ، علی اکبر حسینی محراب  در هشتاد و دومین  شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی در استانداری خوزستان اظهارکرد: باید زمینه ای ایجاد شود که اتاق های بازرگانی اهواز، آبادان و خرمشهر امکان تعامل و ارتباط با تجار و بازرگانان کشورهای همسایه را داشته باشند.

وی ادامه داد: اتاق‌های بازرگانی و بخش خصوصی باید برای توسعه و تقویت تجارت استان به‌طور مداوم پیگیر و دغدغه‌مند باشند.

حسینی محراب اظهار کرد: اتاق‌های بازرگانی به بخش اقتصادی استان و کشور و توسعه و تقویت بخش تجاری می توانند کمک کنند.

استاندار خوزستان ادامه داد: اقداماتی که اتاق‌های بازرگانی انجام می‌دهند در کاهش مشکلات صادرات اثرگذار است، تاجران و اعضای اتاق بازرگانی باید برای تقویت ارتباطات تجاری هزینه کنند.

وی تصریح کرد: سرمایه‌داران و اعضای اتاق‌های بازرگانی در استان باید سرمایه‌های خود را به جای تهران در خوزستان متمرکز و هزینه کنند.

استاندار خوزستان بر نظارت بیشتر در خدمات‌رسانی مرزهای استان تاکید و اضافه کرد: نظارت بر نحوه خدمات‌رسانی در پایانه‌های مرزی با اداره کل راهداری است.

حسینی محراب اظهار کرد: باید کشیک در مرزهای استان در نظر گرفته شود تا تاجران برای صادرات با مشکل روبرو نشوند.

استاندار خوزستان افزود: باید به گونه‌ای در مرزها اقدام شود که بازار کشورهای همسایه همچون عراق را از دست ندهیم.

بنا به این گزارش  در نشست شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی مقرر شد در مدت یک‌ ماه با تعیین پیمانکار، دستگاه ایکس ری کامیونی مرز شلمچه راه اندازی شود.

همچنین مصوب شد شهرداری بستان پیمانکار مناسب برای انجام زیرساخت های رفاهی مرز چذابه تعیین کند و نظارت نهایی بر نحوه خدمات‌رسانی در مرزهای استان بر عهده اداره کل راهداری است.

صحن شورا 12:23:45 _ 03/04/09 22:30