پل پرزین گتوند

 منطقه گردشگري دره و آبشارهاي پل پرزين گتوند در 25 كيلومتري مركز اين شهرستان در رشته كوه زاگرس قرار دارد ، اين منطقه در واقع دره اي سرسبز ، خنك و داراي آبشارها و بركه هايي زيبا و ديدني است كه دماي اين دره در فصل گرم سال بيش از 20 درجه با دماي مناطق مختلف خوزستان اختلاف دارد و اين مكان بخاطر هواي مطبوع در گرماي طاقت فرساي تابستان خوزستان گردشگران بسياري را جذب كرده است.
وجود آبشارهاي متنوع با سنگ ها و ديواره قنديل بسته،درختان انجير، وجود چشمه هاي پر آب در داخل دره ، گونه هاي مختلف گياهي از جمله بوته هاي پونه و گياهان دارويي ،بوته زارها،ماهي و تنوع پوشش گياهي به زيبايي هاي اين منطقه گردشگري افزوده است.
آبشار پل پرزين از زيبايي هاي منحصر به فرد اين منطقه تفرجگاهي است،كه با نزديك شدن به اين آبشار، صداي ريزش آب از دل كوه روح و روان هر بيننده اي را نوازش مي دهد، و ريزش مداوم آن باعث ايجاد حوضچه اي بزرگ در زير آبشار شده و مكان مناسبي براي تفريح و شنا فراهم كرده است. نامگذاري اين دره به خاطر ساخت پلي در اين منطقه در روزگاري دور از سوي اهالي است ، پلي از چوب كه بر روي دره اي عميق ساخته شد و پس از آن منطقه ، پل پرزين ناميده شد كه اكنون بعد از گذشت سال ها و تخريب آن پل، براي تردد اهالي پلي فلزي جايگزين پل چوبي قديمي شده است.
از سويي وجود كوه هاي زيبا در اين منطقه مكاني مناسب براي كوهنوردان در اين منطقه به وجود آورده است و اين در حالي است كه كوهنوردان زيادي از سراسر استان براي ورزش به اين مكان سفر مي كنند.
دسترسي جاده آسفالت به اين منطقه و نزديكي اين آبشار زيبا به مركز شهرستان و همچنين وجود پله اي از جنس سيمان تا كف دره، از ويژگي هاي اين منطقه نمونه گردشگري است.
اين منطقه تحت نظارت اداره ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري شهرستان گتوند قرار دارد و مطالعات ايجاد زيرساخت هاي گردشگري آن انجام شده است.
آرامگاه قيصر امين پور،سد تنظيمي، دره انار،قلعه رستم، ساحل رودخانه كارون، باغات مركبات و بيشه زارهاي فراوان از جمله جاذبه هاي گردشگري شهرستان گتوند در شمال استان خوزستان به شمار مي روند.
شهرستان تاريخي گتوند در شمال استان خوزستان داراي 2 بخش مركزي و عقيلي و پنج شهر گتوند،تركالكي،جنت مكان، صالح شهر ، سماله و نيز 45 روستا مي باشد.

 

 

موقعیت مکانی (اینجا کلیک کنید)