اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اهواز

رئیس کمیته صندوق‌های بازنشستگی مجلس: وزارتخانه‌های تعاون و نفت ماده ۴۷ قانون برنامه ششم توسعه را اجرایی کنند

اتاق اهواز جمعه 24/Dey/1400 10:46

 رئیس کمیته صندوق‌های بازنشستگی مجلس گفت: وزارتخانه‌های تعاون و نفت ماده ۴۷ قانون برنامه ششم مبنی توجه صنایع (وابسته)به ظرفیت‌های بومی مناطق را اجرایی کنند.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی اهواز محمد کعب عمیر پنجشنبه در نشست کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در شرکت فولاد اکسین خوزستان اظهارداشت: بر اساس ماده ۴۷ قانون برنامه ششم توسعه، تمامی دستگاهی اجرایی، مکلف هستند در طرح ها و پروژه های خود به پیمانکاران بومی واجد شرایط استانی توجه داشته و آنها را در اولویت قرار دهند.

وی ادامه داد: همچنین برابر با این ماده قانونی، صنایع باید در قرارداد با تمامی شرکت ها و پیمانکاران، به کارگیری از نیروی های بومی استانی را اولیت دهند.

نماینده مردم شهرستان شوش و کرخه در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه استان خوزستان از نیروهای انسانی تحصیل کرده و مستعدی برخوردار است گفت: متاسفانه صنایع وابسته به صندوق های بازنشستگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به این ماده قانونی بی‌توجه هستند.

رئیس کمیته صندوق های بازنشستگی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: شرایط پیش آمده در به کارگیری و انتصاب مدیران صنایع وابسته به این وزارتخانه ناشی از اجحاف در حق نخبگان خوزستانی است.

کعب عمیر با تاکید بر اینکه کمیته انتصابات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید رویه خود در خصوص انتصابات صنایع را اصلاح کند گفت: بومی گزینی و شایسته سالاری از مهمترین مطالبه مردم و نمایندگان مجلس است که باید مورد توجه قرار گیرد.

بر اساس این گزارش، در سفر سه روزه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی که سید کریم حسینی نماینده مردم اهواز و محمد کعب عمیر نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی از اعضای آن هستند، بررسی و پیگیری مشکلات حوزه کارگری، مسایل مربوط به حاشیه نشینی و دیگر معضلات اجتماعی موجود خوزستان را در دستور کار دارد.

همچنین با توجه به اینکه این سفر به دعوت بخش خصوصی استان خوزستان صورت گرفته، قوانین مربوط به حوزه تامین اجتماعی، رویه‌های مربوط به اداره کار، کم توجهی صنایع وابسته به صندوق بازنشستگی کشور و شستا برای به کارگیری واحدهای تولیدی داخلی از جمله چالش‌های بخش خصوصی خوزستان محسوب می شود که در نشستی کارشناسی با حضور اعضای این کمیسیون، مطالبات و دغدغه های فعالان اقتصادی استان خوزستان مورد بررسی قرار خواهد گرفت.