اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اهواز

شرایط انتقال سپرده های سرمایه گذاری بلندمدت اصلاح شد

بخشنامه ها سه شنبه 06/Ordibehesht/1401 12:22

انتقال سپرده‌های سرمایه‌گذاری بلندمدت صرفاً به پدر، مادر، همسر و فرزندان سپرده‌گذار مشروط به بسته شدن سپرده و افتتاح یک حساب سپرده سرمایه‌گذاری مدت‌دار جدید به نام فرد موردنظر با شرایط سپرده بسته شده و حداکثر تا سررسید آن سپرده مجاز است.

به گزارش روابط عمومی روابط عمومی اتاق بازرگانی اهواز به نقل از بانک مرکزی پیش از این و وفق مصوبه نهصد و هفتاد و ششمین جلسه مورخ 08‏‏‏‏‏‏‏/02‏‏‏‏‏‏‏/1381 شورای پول و اعتبار ابلاغی طی بخشنامه شماره مب‏‏/۱۹۲ مورخ 28‏‏/02‏‏/1381، انتقال سپرده‌های سرمایه‌گذاری بلندمدت به پدر، مادر، همسر و فرزندان سپرده‌گذار با رعایت سایر مقررات مربوط مجاز اعلام شد.

در این خصوص و با توجه به لزوم رعایت الزامات مبارزه با پولشویی از حیث ضرورت ایجاد امکان بازسازی نظام‌مند تمامی تراکنش‌ها و عملیات بانکی و نگهداری سوابق تراکنش های حساب سپرده گذار اولیه، اعمال اصلاحاتی در مقرره مذکور الزامی بود. بر همین اساس، در یکهزار و سیصد و سی و دومین جلسه مورخ 16‏‏/01‏‏/1401 شوراي پول و اعتبار مقررات انتقال حساب سپرده های سرمایه گذاری بلندمدت به شرح زیر مورد اصلاح قرار گرفت: 

«انتقال سپرده‌های سرمایه‌گذاری بلندمدت صرفاً به پدر، مادر، همسر و فرزندان سپرده‌گذار مشروط به بسته شدن سپرده و افتتاح یک حساب سپرده سرمایه‌گذاری مدت‌دار جدید به نام فرد موردنظر با شرایط سپرده بسته شده و حداکثر تا سررسید آن سپرده مجاز می‌باشد. این مصوبه پس از تمهید شرایط لازم در سامانه‌های اطلاعاتی بانک‌ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی لازم‌الاجرا خواهد بود.» 

 بر این اساس از این پس پذیرش درخواست دارندگان سپرده‌های سرمایه‌گذاری بلندمدت برای انتقال سپرده‌های سرمایه‌گذاری خود به وابستگان مذکور در فوق، صرفاً در چارچوب مصوبه یاد شده امکان‌پذیر است.