اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اهواز

استاندار خوزستان: فرمانداران مکلف به تشکیل کارگروه‌های ماده ۱۶ قانون بهبود محیط کسب و کار هستند

اتاق اهواز دوشنبه 23/Aban/1401 08:38

استاندار خوزستان گفت: با هدف بالابردن امکان دسترسی تولیدکنندگان کوچک و متوسط داخلی به بازار مصرف و همچنین ساماندهی و حمایت از فروشندگان کم سرمایه از فرمانداران خواسته شد تا نسبت به تشکیل کارگروه‌های شهرستانی ماده ۱۶ قانون بهبود محیط کسب و کار اقدام کنند.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی اهواز صادق خلیلیان در هفتاد و سومین نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان که در محل استانداری خوزستان برگزار شد،  بیان کرد: برابر با بند هشت آیین نامه اجرایی ماده ۱۶ قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار، کارگروه شهرستانی این ماده باید تشکیل شود.

وی افزود: در راستای حمایت از فروشندگان کم سرمایه و همچنین تولیدکنندگان کوچک و متوسط، شهرداری ها موظف هستند که مکان های مناسبی را برای عرضه کالاهای داخلی آماده کنند.

استاندار خوزستان با بیان اینکه کوتاه ترین فرآیند توزیع برای محصولات مصرفی شهروندان، روش تولید به مصرف است، افزود: چنین فضاهایی می تواند ظرفیت مطلوبی برای عرضه محصولات با قیمت مناسب به شهروندان است.

خلیلیان بیان کرد: اجرایی شدن ماده ۱۶ قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار نیازمند برنامه ریزی و هماهنگی بین بخشی دستگاه های متولی بخصوص شهرداری ها است.

وی با تاکید بر اینکه نحوه ایجاد بازارچه ها و محل عرضه کالاها باید از ساز و کاری مناسب برخوردار باشد، گفت: این اقدام می تواند در ساماندهی دستفروشان موجود در سطح شهر بخصوص کلانشهر اهواز موثر باشد.

استاندار خوزستان اظهار داشت: شهرداری اهواز باید در سریعترین زمان ممکن نسبت به احیاء زیرساخت های بازارچه ها و همچنین ساماندهی چنین کسب و کارهایی اقدام کنند.

 

درخواست بازنگری در نحوه محاسبه حق بیمه پروژه های غیرعمرانی

خلیلیان در بخش دیگری از این نشست به مشکلات مربوط به پیمانکاران پروژه های غیرعمرانی اشاره کرد و گفت: کارفرمای اغلب این پیمانکاران، شرکت های نفتی مستقر در استان خوزستان هستند که سازمان بیمه تامین اجتماعی بابت کالا و تجهیزات اقدام به محاسبه حق بیمه از آنها می کند.

وی افزود: چنین فرآیندی درباره اخذ حق بیمه ویژه پیمانکاران خرید کالا و تجهیزات پروژه های نفتی نیازمند بازنگری است که به همین منظور از معاون اول رئیس جمهور خواسته شده تا در این خصوص بررسی های لازم را انجام دهد.