اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اهواز

برگزاری بیش از ۲۰۰ دوره آموزشی برای فعالان اقتصادی خوزستان

اتاق اهواز شنبه 28/Aban/1401 11:07

رئیس اتاق بازرگانی اهواز از برگزاری بیش از ۲۰۰ عنوان دوره آموزشی در حوزه‌های مدیریت، قوانین گمرکی، حمل و نقل بین المللی، صنعت، کشاورزی، بورس، حسابداری و ... برای بازگانان و فعالان اقتصادی استان خوزستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی اهواز شهلا عموری در اختتامیه هفته آموزش و مراسم تجلیل از برگزیدگان برتر آموزشی دستگاه‌های اجرایی، دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی دولتی و خصوصی استان خوزستان که امروز (۲۵ آبان‌ماه) برگزار شد، اظهار کرد: قطعا کسی که آموزش لازم را دریافت کرده است، توانایی بیشتری نسبت به انجام برنامه‌ها خواهد داشت و آموزش باعث می‌شود که اشخاص درک بیشتری از محیط پیرامون داشته باشد و امنیت و اعتماد به نفس گروهی را افزایش می‌دهد.

 وی افزود: برنامه مدون آموزشی به بهبود بخشیدن مهارت‌های آموزشی کمک می‌کند؛ آموزش می‌تواند به نوآوری تبدیل شود و خلاقیت را تقویت و ایده را به فرصت تبدیل کند. داشتن نیروی متخصص و آموزش‌دیده قطعا به اعتبار هر سازمان کمک خواهد کرد.

رئیس اتاق بازرگانی اهواز گفت: در اتاق بازرگانی علاوه بر تلاش برای خدمات‌رسانی، بخش اقتصادی استان خوزستان را نیز در نظر گرفته‌ایم یعنی به همه اعضا و فعالان بخش خصوصی خدمات ارائه داده‌ایم و در این خصوص از سال ۹۴ تا شش ماهه نخست امسال، بیش از ۲۰۰ عنوان دوره آموزشی در حوزه مدیریت، قوانین گمرکی، حمل و نقل بین‌المللی، صنعت، کشاورزی، بورس، حسابداری، آینده پژوهشی و مشاغل خانگی و مکاتبات و قراردادهای تجاری بین‌المللی به زبان انگلیسی ارائه داده شده است.

عموری ادامه داد: ما با توجه به نیازهای فعالان بخش خصوصی دوره‌های توانمندسازی را برگزار می‌کنیم و اولین اتاقی بودیم که دوره ویژه دریافت کارت بازرگانی را برگزار کردیم. ۱۴ هزار و ۲۳۸ نفر در دوره‌های ما حضور داشتند و ۷۰ هزار و ۳۷۵ نفرساعت آموزشی محقق شده است.

وی با اشاره به اقدامات آموزشی اتاق بازرگانی اهواز گفت: با ایجاد زیرساخت‌ها و امکانات آموزشی و برگزاری همایش‌ها و رویدادهای بین‌المللی از سال ۹۷ تا سال ۱۴۰۰، اتاق اهواز در ارزیابی‌های اتاق‌های بازرگانی کشور مقام اول را به دست آورد. اولین اتاق بین‌المللی را با هدف پرورش مدیران و صاحبان سرمایه راه‌اندازی کرده‌ایم و امیدواریم جوانان استان خوزستان را با برنامه جلو ببرد و برای آینده استان در اتاق‌های بازرگانی از مدیران جوان استفاده کنیم.

رئیس اتاق بازرگانی اهواز گفت: راه‌اندازی دفتر خلاقیت و نوآوری با هدف دسترسی سریع و آسان به دوره‌های آموزشی در حوزه کسب و کار و پرورش مهارت جوانان، نوجوانان و کودکان تحت عنوان بازرگانان کوچک از دیگر کارها است که آماده‌ایم در این خصوص با آموزش و پرورش همکاری کنیم.