اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اهواز

برگزاری مسابقات بین المللی رباتیک و هوش مصنوعی در شهر آفتاب

اقتصادی چهارشنبه 01/Azar/1402 10:43

مسابقات بین المللی رباتیک و هوش مصنوعی از 30 آبان تا 3 آذر 1402 در شهر آفتاب برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی اهواز ، عباس تقدسی نژاد مدیر عامل نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب گفت: دهمین دوره مسابقات بین المللی رباتیک و هوش مصنوعی در تهران برگزار شد.

وی ادامه داد: این دوره از مسابقات با هماهنگی کمیته ملی ایران، هوش مصنوعی و فدراسیون جهانی رباتیک در مجموعه شهر آفتاب برگزار می شود.

مدیرعامل نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب با تأکید بر این موضوع که انتظار می رود در این حوزه توجه ویژه تری به جوانان شود، گفت: باید افراد خلاق و نوآور را پذیرفت و در حوزه رباتیک از این قشر از جامعه بیشتر استفاده کرد.

تقدسی نژاد اضافه کرد: شهر آفتاب آمادگی دارد جهت همکاری بیشتر با شرکت های دانش بنیان ورود کند دانشگاه شاهد هم همجوار مجموعه ما است و در این بخش می تواند نقش موثری داشته باشد.

وی از برگزاری نمایشگاه خودرو در شهر آفتاب در آینده نزدیک خبر دباد و گفت: حضور مسابقاتی مانند رباتیک می تواند در صنایع خودرو هم موفق باشد.

در ادامه این نشست سروش صادق نژاد رئیس کمیته ملی رباتیک ایران و هوش مصنوعی گفت: فعالیت نخبگان در حوزه رباتیک از سال 82 آغاز شده است و در این سال ها رشد زیادی یافته است. 

به گفته صادق نژاد فدراسیون جهانی رباتیک با محوریت 38 کشور از قاره های مختلف فعالیت خود را آغاز کرده و یکی ازموضوعات فدراسیون کمیته ملی رباتیک ایرنا و هوش مصنوعی برگزاری مسابقات است که این مسابقات از 30 آبان تا 3 اذر 1402 در نمایشگاه شهر آفتاب برگزار می شود.

وی در ادامه اضافه کرد: در این دوره از مسابقات 153 تیم از کشورهای مختلف با یکدیگر رقابت می کنند. 294 تیم از کشورهای مختلف اقدام به پیش ثبت نام کرده که بعد از تأیید صلاحیت ها 259 تیم به مرحله بعدی می رود.