اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اهواز

فراخوان سرمایه گذاری در اوراق قرضه لیر ترکیه

اقتصادی دوشنبه 27/Azar/1402 09:21

میزان ورود سرمایه گذاران خارجی به بازار سهام ترکیه ۵۶۲.۴ میلیون دلار بوده است.
  
به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی اهواز به نقل از   ایبِنا ، با توجه به افزایش علاقه سرمایه گذاران به دارایی‌های ترکیه، بانک مرکزی ترکیه از خارجی‌ها خواست در اوراق قرضه دولتی به لیر سرمایه گذاری کنند.

داده‌های رسمی گزارش شده توسط روزنامه دیلی صباح نشان می‌دهد که سرمایه گذاران خارجی علاقه بیشتری به دارایی‌های ترکیه نشان داده اند.

این روزنامه فاش کرد که سرمایه‌گذاران خارجی در هفته منتهی به ۸ دسامبر، خرید‌هایی به ارزش ۴۲.۱۳ میلیارد لیر (۱.۴۵ میلیارد دلار) انجام داده‌اند که بزرگترین حجم آن از جولای ۲۰۱۷ است.

این بهبود در سرمایه گذاری به دنبال یک سری افزایش نرخ بهره بزرگ است که در ماه‌های اخیر جذابیت را به بازار بازگردانده است.

بانک مرکزی از ژوئن نرخ بهره را ۳۱۵۰ واحد افزایش داده و به ۴۰ درصد رسانده است.

به گزارش دیلی صباح، داده‌های بانک مرکزی ترکیه در پنجشنبه گذشته نشان داد که سرمایه گذاران خارجی در هفته منتهی به ۸ دسامبر، مبلغ خالص ۸۹۱.۴ میلیون دلار را به اوراق قرضه دولت محلی ترکیه وارد کردند که بالاترین میزان جریان هفتگی از اوت ۲۰۱۷ است.

این روزنامه همچنین بیان کرد که جریان سرمایه‌گذاران خارجی به بازار سهام ترکیه بالغ بر ۵۶۲.۴ میلیون دلار است که بیشترین میزان هفتگی از نوامبر ۲۰۲۰ است.