اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اهواز

مهلت ارسال صورتحساب الکترونیکی به سامانه مودیان به 21 روز افزایش یافت

اقتصادی شنبه 12/Esfand/1402 10:08

سخنگوی سازمان امور مالیاتی کشور گفت: در راستای تکریم مودیان و تسهیل امور مالیاتی، مهلت ارسال صورتحساب به 21 روز افزایش یافت و این درحالی است که قانون تسهیل تکالیف مؤدیان، تنها ۷ روز مهلت ارسال صورتحساب الکترونیکی داده بود.
به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی اهواز به نقل از  رسانه مالیاتی ایران، مهدی موحدی بکنظر سخنگوی سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه طبق قانون تسهیل تکالیف مؤدیان از اول دی‌ماه ۱۴۰۲ تمام اشخاص حقوقی مشمول ارسال صورتحساب الکترونیکی به سامانه مودیان هستند، اظهار داشت: مودیان مالیاتی اعم از اشخاص حقوقی و حقیقی درخواست های متعددی برای ایجاد تسهیلات جهت انجام تکالیف مقرر در این قانون داشتند که افزایش مهلت ارسال صورتحساب الکترونیکی به سامانه مودیان در همین راستا در دستور کار قرار گرفت.

سخنگوی سازمان امور مالیاتی خاطرنشان کرد: از این رو با پیگیری های انجام شده از طریق کارگروه راهبری سامانه مودیان، مهلت صدور صورتحساب الکترونیکی تا ثبت در سامانه مودیان تا اطلاع ثانوی به 21 روز افزایش یافت.

موحدی بکنظر افزود: این مهم با عنایت به سیاست‌های کلان سازمان امور مالیاتی برای بهره ‏مندی کلیه مودیان از مشوق ها و تسهیلات قانون مذکور از حیث زمان صدور صورتحساب الکترونیکی تا ثبت در سامانه مودیان و محاسبه سیستمی مالیات بر ارزش افزوده صورت گرفت.