اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اهواز

بخشنامه های خلق الساعه را معرفی کنید تا اجرایشان متوقف شود

اقتصادی دوشنبه 21/Esfand/1402 09:57

دبیر هیات مقررات زدایی در نامه ای به روسای اتاق های سه گانه و روسای انجمن های صنفی کارفرمایی و خانه صمت ایران اعلام کرد: مقررات تنها در صورت ثبت در سامانه ملی قوانین و مقررات نافذ هستند.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی اهواز به نقل از خبرگزاری مهر، دبیر هیأت مقررات زدایی در نامه‌ای به رؤسای اتاق‌های بازرگانی، اصناف، تعاون و رؤسای انجمن‌های صنفی کارفرمایی و خانه صمت ایران اعلام کرد: مقررات تنها در صورت ثبت در سامانه ملی قوانین و مقررات نافذ هستند.

در متن این نامه آمده است: همانطور که مستحضرید؛ بر اساس ماده (۲۴ (قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار مصوب ۱۶/۱۱/۱۳۹۰، دولت و دستگاه‌های اجرایی مکلف هستند به منظور شفاف‌سازی سیاست‌ها و ایجاد ثبات اقتصادی، هرگونه تغییر سیاست‌ها، مقررات و رویه‌های اقتصادی را در زمان مقتضی قبل از اجرا، به اطلاع عموم برسانند.

از سوی دیگر بر اساس ماده (۳۰) قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار، دستگاه‌های اجرایی مکلف هستند هرگونه آئین نامه، دستورالعمل، بخشنامه یا مقرره خود را بلافاصله در سامانه ملی قوانین ومقررات ثبت نمایند و به اطلاع عموم برسانند و مقررات، تنها در صورت ثبت در این سامانه، نافذ است.

نظر به عزم دولت مبنی بر ایجاد ثبات اقتصادی و پیش بینی پذیری محیط کسب و کار، آئین نامه‌های اجرایی مواد (۲۴) و (۳۰) قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار، به پیوست، تقدیم می‌شود.

به دلیل اهمیت موضوع و ضرورت نظارت مستمر بر اجرای کامل این دو آئین نامه، خواهشمند است به اتحادیه‌ها و تشکل‌های اقتصادی ذیل آن مجموعه ابلاغ فرمائید در صورت مشاهده هرگونه بخشنامه یا دستورالعمل مغایر دو آئین نامه پیوست، مستندات مربوطه را در پیام رسان های بله یا ایتا به شماره ۰۹۳۳۲۳۵۳۱۹۵ ارسال و یا با شماره ۳۹۹۰۴۱۴۲- ۰۲۱ تماس حاصل بفرمایند.