اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اهواز

مجوزهای قدیمی تا یک ماه یگر بی اعتبار می‌شوند

اقتصادی یکشنبه 26/Farvardin/1403 09:07


رئیس مرکز بهبود فضای کسب و کار وزارت اقتصاد اعلام کرد: تا یک ماه دیگر هر فعال اقتصادی که مجوز الکترونیکی دارای شناسه یکتا نداشته باشد، از نظر قانون و سامانه‌های دولتی و بانکی، بدون مجوز محسوب می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی اهواز  سید امیر سیاح گفت: انتظار داریم که تا پایان مهلت قانونی که پایان اردیبهشت ماه است، حدود دو میلیون مجوز کاغذی دیگر تبدیل به شناسه یکتا شوند.

سیاح اظهار کرد: حدود بهمن ماه سال گذشته که به همت صدا و سیما این کار را شروع کردیم، تا امروز حدود ۳۲۰ هزار مجوز کاغذی شناسه یکتا صادر شده و انتظار می‌رود که تا پایان مهلت قانونی که پایان اردیبهشت ماه سال جاری است، حدود دو میلیون مجوز کاغذی دیگر تبدیل به شناسه یکتا شود.

وی در پاسخ به این سوال که کدام استان‌ها، صنوف و وزارتخانه‌ها بهترین عملکرد را داشتند و کدام ضعیف‌ترین عملکرد را از خود نشان داده‌اند، گفت: در بین استان‌ها، استان لرستان، همین‌طور استان‌های گیلان، خراسان جنوبی و همدان بیشتر از همه مجوزهای کاغذی خود را تبدیل به شناسه یکتا کردند و در دستگاه‌ها هم آخرین آماری که داریم به جز مجوزهای صنفی، وزارت ارتباطات و ورزش بیشتر از همه مجوزهای کاغذی آنها تبدیل به شناسه یکتا کردند.

رئیس مرکز بهبود فضای کسب و کار وزارت اقتصاد ادامه داد: متاسفانه در این رابطه، استان‌های بوشهر، ایلام و گلستان ضعیف‌ترین عملکرد را نشان داده‌اند.

سیاح که در یک برنامه تلویزیونی سخن می گفت، با اشاره به نحوه تبدیل مجوزهای قدیمی به شناسه یکتا گفت: هر کسی که پروانه کسب یا مجوز کاغذی دارد، کافی است که از طریق گوشی خود به آدرس mojavez.ir  مراجعه کرده و با انتخاب گزینه تبدیل مجوز قبلی به شناسه یکتا، با ارائه کد پستی محل کار و کد مندرج بر روی پروانه کسب، به صورت رایگان و آسان شناسه یکتا دریافت کند.

وی ادامه داد: برای بعضی دستگاه‌ها که از نظر فناوری اطلاعات قدیمی‌تر هستند و یا مجوزهای انها قدیمی بوده و دارای کد نیست، ارسال عکس و تصویر مجوز نیز الزامی است. با این حال افرادی که پروانه کسب و یا مجوزهای آنها دارای کد است، تنها با ارائه کد ملی، شماره سریال پشت کد ملی و کد مندرج بر روی مجوز کاغذی، میتوانند، شناسه یکتا را ظرف چند دقیقه دریافت و اسم و مجوز خود را در بانک اطلاعات کسب و کارهای کشور مشاهده کنند.