اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اهواز

توسعه زیرساخت‌های تجاری خوزستان جهش تولید و رشد اقتصادی استان را درپی دارد

اتاق اهواز یکشنبه 09/Ordibehesht/1403 09:50

 نایب رییس دوم اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اهواز گفت: توسعه صادرات در خوزستان نیازمند بهبود زیرساخت های تجاری است که این امر جهش تولید و رشد اقتصادی استان را به دنبال دارد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی اهواز  صفدر پیرمرادی روز شنبه در حاشیه ششمین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی ایران بیان کرد: در زمینه شیلات، خرما و صنعت مرغداری توانمندی‌های خوبی در خوزستان داریم امیدواریم زمینه برای توسعه صادراتی فراهم و قیمت‌ها و تولید دستوری در استان حذف شود تا بتوانیم صادرات خوبی داشته باشیم.

وی به استقبال علاقه مندان از این نمایشگاه اشاره و اظهار کرد: سال گذشته ۲ میلیون و ۲۵۰ هزار تن گندم از مزارع خوزستان برداشت شد که ۵۰۰ هزار تن برای بذر و مصارف کشاورزان نگهداری و یک میلیون و ۷۵۰ هزار تن به دولت تحویل داده شد.

نایب رییس دوم اتاق بازرگانی اهواز گفت: اگر زمینه‌ها فراهم شود می‌توانیم تولید گندم در خوزستان را به سه میلیون تن برسانیم.

پیرمرادی تصریح کرد: نقطه قوت صادراتی خوزستان وجود ۲ مرز زمینی است که در نوع خود بی‌نظیر است؛ در صورتی که فعالیت این مرزها ۲۴ ساعته شود تا بار بازرگانان فاسد نشود که این امر کمک زیادی به توسعه صادرات خواهد بود، از دولت انتظار می‌رود زیرساخت‌ها را با تسهیل تجارت با عراق فراهم کند.

وی با بیان اینکه خوزستان می‌تواند صیفی‌جات و سبزیجات تولیدی را به کشورهای اوراسیا صادر کند گفت: نقش اتاق بازرگانی می‌تواند در توسعه صادرات تسهیلگری و ارائه مشاوره های کاربردی در حوزه اقتصادی به صادرکنندگان و تولیدکنندگان است.

پیرمرادی بر ضرورت انتقال صحیح ارز و ارزآوری در قبال صادرات تاکید و بیان کرد:باید شرایط به نحوی باشد که صادرکننده بتواند به تعهدات ارزی خود عمل کند.

نایب رییس دوم اتاق بازرگانی اهواز اظهار امیدواری کرد که با حمایت از تولید کننده و صادرکنندگان، ارز مورد نیاز کشور تامین خواهد شد.

ششمین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی ایران از هشتم تا ۱۲ اردیبهشت ماه در مرکز نمایشگاه‌های بین المللی تهران دایر است.