اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اهواز

جزئیات واکسیناسیون دیابتی‌های بالای ۱۸ سال در خوزستان

اجتماعی چهارشنبه 06/Mordad/1400 10:59

مدیرعامل انجمن دیابت خوزستان در خصوص آماده‌سازی مراحل اجرای واکسیناسیون کرونا برای بیماران دیابتی بالای ۱۸ سال در استان خوزستان توضیحاتی ارائه کرد.

 به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی اهواز ، رضا نظریان در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به دستور وزیر بهداشت با اشاره به آماده‌سازی مراحل اجرای واکسیناسیون کرونا برای بیماران دیابتی بالای ۱۸ سال، اظهار کرد: بیماران مبتلا به دیابت برای تزریق واکسن کرونا، با آماده داشتن کارت انجمن دیابت استان خوزستان و کارت ملی خود بر اساس اولویت‌بندی‌های وزارت بهداشت و درمان، منتظر فراخوان دانشگاه علوم پزشکی اهواز و انجمن دیابت استان خوزستان باشند.

وی افزود: بیمارانی که کارت انجمن دیابت استان خوزستان را ندارند نیز باید برای صدور و دریافت کارت انجمن اقدام کنند.

مدیرعامل انجمن دیابت خوزستان با اشاره به مدارک مورد نیاز برای صدور کارت دیابت، گفت: دو قطعه عکس ۴×۳ پشت‌نویسی شده، کپی کارت ملی، اصل و کپی جواب آزمایش بدون محدودیت زمانی فردی که قندخون ناشتای بالای ۱۲۶ داشته باشد، ثبت دو خط شماره تلفن همراه که یک خط آن مربوط به خود بیمار و یک خط آن مربوط به بستگان درجه یک بیمار باشد، ذکر آدرس دقیق منزل، شغل بیمار، نوع بیمه و نام دارو (قرص یا انسولین) برای صدور کارت دیابت ضروری است.

نظریان ادامه داد: بیمارانی که مدت اعتبار کارت‌شان پایان یافته یا کارت آن‌ها مفقود شده نیز می‌توانند مدارک درمانی و هویتی خود را همراه با عکس جدید، همه روزه از ساعت ۹ صبح تا ۹ شب به آدرس خیابان امام شرقی، کوچه شهید حق‌بین یا فرهنگ سابق، جنب بیمارستان آریا سابق به واحد پذیرش درمانگاه فوق تخصصی دانیال تحویل دهند.

وی افزود: بیمارانی که تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره)، سازمان بهزیستی و نهادهای خیریه هستند نیز باید کپی مدارک خود را همراه با مدارک ذکرشده ضمیمه کنند و تحویل دهند.

مدیرعامل انجمن دیابت خوزستان گفت: پس از بررسی و تایید مدارک این افراد، صدور کارت دیابت انجام و برای تحویل کارت با آن‌ها تماس گرفته خواهند شد. البته با توجه به شرایط کرونا، حضور بیماران برای تحویل مدارک و دریافت کارت دیابت الزامی نیست.

نظریان عنوان کرد: با هماهنگی‌های انجام‌شده با دانشگاه علوم پزشکی اهواز و دبیر شورای سلامت اهواز، با بیمارانی که نقص عضو دارند، نابینا هستند یا تحت عمل جراحی قرار گرفته‌اند به صورت ویژه همکاری می‌شود.