اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اهواز

اکسپو 2020 دبی، فرصتی برای افزایش توان صادراتی کشور

نمایشگاه یکشنبه 14/Shahrivar/1400 07:40


نمایشگاه اکسپوی 2020 دبی از نهم مهر امسال تا یازدهم فروردین‌ 1401 ادامه خواهد داشت. نزدیکی ایران به این بازار می‌تواند فرصتی استثنایی برای معرفی دستاوردهای علمی و صنعتی کشور باشد.

نمایشگاه اکسپوی 2020 دبی تا دو ماه آینده شروع می‌شود؛ این نمایشگاه از تاریخ نهم مهرماه سال جاری تا یازدهم فروردین‌ماه 1401 ادامه خواهد داشت.

نمایشگاه اکسپو 2020 دبی معروف به «المپیک ملل» از بزرگ‌ترین رویداد اجتماعی، فرهنگی، علمی و آموزشی است که توسط دولت‌ها در طول مدت شش ماه برگزار می‌شود.

کشورها طی آن برنامه‌ها و چشم‌اندازها، پتانسیل‌های اقتصادی کشورشان و آخرین پیشرفت‌های فناورانه خود را به‌منظور یافتن راهکار برای چالش‌های اساسی که بشر که در پنج سال آینده با آن مواجه است، معرفی می‌کند.

پیش‌بینی‌شده در طول شش ماه برگزاری اکسپو حدود 25 میلیون نفر برای بازدید به نمایشگاه بروند که برای اولین بار در تاریخ اکسپو، 80 درصد این تعداد بازدید کننده متعلق به خارج از کشور میزبان خواهد بود.

نزدیکی ایران به چنین بازار بزرگی می‌تواند فرصتی استثنایی برای معرفی تولیدات و دستاوردهای علمی و صنعتی کشور باشد. این فرصت در بخش تولیدات دانش بنیان و با فناوری بالا در زمینه دارویی، پزشکی، IT و ICT، صنایع غذایی، نرم افزار و سخت افزار کامپیوتری t بایو و نانوتکنولوژی و استارتاپ‌ها و همچنین معرفی پتانسیل‌های گردشگری کشور است.

این نمایشگاه هر پنج سال یکبار در کشورهای مختلف جهان با رویکردهای متفاوت برای نمایش گذشته، اکنون و آینده کشورها و دستاوردهای آن‌ها برگزار می‌شود.

اکسپو سال 2020 دبی با موضوع «پیوند ذهن‌ها و خلق آینده» در مهرماه برگزار خواهد شد.

پاویون ایران از نظر معماری جز 8 طرح برتر شناخته شده. اما آنچه اهمیت د آرد استفاده از این رویداد مهم و تاثیرگذار در شناخت و ارائه پتانسیل‌های صنعتی تجاری ایران با رعایت موضوع اکسپو دبی است. آنچه مهم است اینکه برگزاری این نمایشگاه و استفاده از این، فرصتی برای تقویت توان صادراتی کشور است.