اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اهواز

ظرفیت‌های تجاری خوزستان برای همکاری با فعالان اقتصادی عمان ارایه می‌شود

اتاق اهواز دوشنبه 26/Ordibehesht/1401 13:44

رئیس اتاق بازرگانی اهواز با اشاره به سفر رییس جمهور کشورمان در روزهای آینده به عمان گفت: ظرفیت‌های تجاری خوزستان در این سفر، برای همکاری با فعالان اقتصادی نیز ارایه می‌شود.

 به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی اهواز شهلا عموری بیان کرد: در این سفر تلاش می‌شود از فرصت مذاکرات بین مقامات ایرانی و کشور عمان، برای توسعه فعالیت‌های اقتصادی و مبادلات تجاری ۲ طرف استفاده شود.

 نایب رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و عمان با اشاره به وجود اشتراکات فرهنگی بین خوزستان و کشور عمان گفت: با این وجود نیاز است که مبادلات تجاری از طریق استان خوزستان با کشور عمان توسعه بیشتری یابد.

وی ادامه داد: در راستای توسعه مبادلات تجاری بین خوزستان و کشور عمان، اختصاص پروازهای کارگو از فرودگاه اهواز به پایتخت کشور عمان و همچنین احیای خط کشتیرانی از خرمشهر به عمان ضروری است.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران با تاکید بر اینکه کشور عمان متقاضی بخش زیادی از محصولات تولیدی خوزستان در زمینه‌ کشاورزی و صنعتی است گفت: به‌منظور توسعه این مبادلات، دولت‌های ایران و عمان باید نسبت به تدوین بسته‌های حمایتی از بازرگانان اقدام کنند.

عموری افزود: ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز برای تسریع در جابجایی کالاهای صادراتی به ویژه در حوزه حمل و نقل دریایی باید مورد توجه دولت هر ۲ کشور قرار گیرد.

بر اساس این گزارش، در آستانه سفر رییس جمهور اسلامی ایران به کشور عمان، یک هیات بلندپایه از فعالان اقتصادی و تجاری ایران با همکاری سازمان توسعه تجارت ایران و اتاق مشترک بازرگانی ایران - عمان به ریاست علیرضا پیمان‌پاک، معاون وزیر و رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران از روز دوشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ وارد مسقط خواهد شد.