اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اهواز

افزایش ۱۰ برابری مراجعات کرونایی به مراکز بهداشتی اهواز

اجتماعی شنبه 25/Tir/1401 09:11

دبیر شورای سلامت اهواز با اشاره به افزایش ۱۰ برابری مراجعات کرونایی به مراکز بهداشتی، نسبت به ورود به پیک جدید بیماری هشدار داد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی اهواز امرالله مردانی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به افزایش موارد ابتلا به کرونا و قرار گرفتن اهواز در وضعیت زرد اظهار کرد: میزان مراجعات به مراکز بهداشتی نسبت به دو هفته قبل، ۱۰ برابر شده است.

وی با بیان اینکه پروتکل‌های بهداشتی باید با دقت رعایت شوند، افزود: با ادامه این روند افزایش مراجعات و موارد ابتلا و همچنین ادامه این روند رعایت پروتکل‌های بهداشتی و مراجعه نکردن مردم برای تزریق واکسن، قطعا باید در انتظار ورود به پیک کرونا باشیم.

مردانی بیان کرد: مرکز نمونه‌گیری کرونا در خیابان شهید امینی در کوی مشعلی و مرکز نمونه‌گیری واقع در خیابان ۱۵ شرقی کیان‌آباد، از ساعت ۸ تا ۱۳ آماده خدمت‌رسانی به شهروندان اهواز هستند.

دبیر شورای سلامت اهواز با تاکید بر لزوم تزریق دوز یادآور واکسن کرونا گفت: همه مراکز بهداشت اهواز از ساعت ۸ تا ۱۳ تزریق واکسن را انجام می‌دهند. مرکز بهداشت ۱۷ شهریور در شرق اهواز و مرکز شماره ۵ در خیابان ۱۵ شرقی کیان‌آباد نیز از ساعت ۱۷ تا ۲۰ آماده تزریق واکسن برای همشهریان هستند.

مردانی عنوان کرد: افراد ۱۲ تا ۱۸ سال دارای بیماری خاص می‌توانند برای تزریق دوز سوم واکسن اقدام کنند. افراد بالای ۱۸ سال که شش ماه از تزریق دوز سوم‌شان گذشته نیز باید دوز یادآور را تزریق کنند.