اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اهواز

هیات تجاری عراق به دعوت اتاق بازرگانی اهواز از توانمندی‌های فناورانه و دانش‌بنیان کشور بازدید کردند

اتاق اهواز چهارشنبه 29/Tir/1401 12:18

به دعوت اتاق بازرگانی اهواز، هیات تجاری عراق متشکل از تجار و بازرگانان سه استان میسان، دیاله و بابل این کشور از توانمندی های داشن بنیان و فناورانه کشورمان در خانه نوآوری و فناوری ایران بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی اهواز ، هیات تجاری کشور عراق در اولین روز از سفر خود به کشورمان از مجموعه دانش بنیان iHiT دیدن کردند.

این‌هیات تجاری از دستاوردهای فناورانه کشورمان در بخش های پزشکی، ساختمان سازی، رباتیک، کشاورزی و... دیدن کردند.

گفتنی است ، این هیات تجاری ظهر امروز در محل اتاق بازرگانی ایران با فعالان تجاری کشور نشست تجاری خواهند داشت.

بر اساس این گزارش، مجموعه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به عنوان سیاست‌گذار و خط‌مشی‌گذار حوزه دانش‌بنیان در کشور به دنبال ایجاد فرصت‌هایی برای توسعه همکاری بین‌المللی شرکت‌ها و محصولات دانش‌بنیان است. امروز محصولات فناورانه داخلی به مرحله‌ای از رشد و بلوغ رسیده که می‌تواند در بازارهای بین‌المللی با شرکت‌ های تراز اول دنیا به رقابت بپردازد.

خانه نوآوری و فناوری ایران (Iran House of Innovation and Technology) محلی برای نه تنها نمایش، بلکه عرضه و فروش محصولات دانش‌بنیان به سایر کشورهاست. بعد از برپایی این برنامه در سه کشور کنیا، آذربایجان و سوریه، این بار خانه نوآوری و فناوری ایران به صورت دائمی در کشور راه‌اندازی شده تا رونق ‌بخش صادرات خارجی در حوزه دانش‌ بنیان باشد.