اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اهواز

بخش خصوصی خوزستان ظرفیت فعالی در حوزه دیپلماسی اقتصادی دارد

اتاق اهواز یکشنبه 07/Aban/1402 07:49

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اهواز در نشست برخط با رایزنان بازرگانی ایران در ۱۷ کشور که با حضور علی‌اکبر حسینی‌محراب، استاندار خوزستان در اتاق بازرگانی اهواز برگزار شد با اشاره به اینکه افزایش رایزن های تجاری در کشورهای مختلف، فرصت های بیشتری در حوزه تجارت خارجی برای کشورمان فراهم می کند ادامه داد: بخش خصوصی استان خوزستان به عنوان قطب تولید محصولات مختلف صنعتی و کشاورزی، ظرفیت فعالی در حوزه دیپلماسی اقتصادی دارد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی اهواز محمد جواد امانی با اشاره به همجواری و همچنین نزدیکی فرهنگی با کشورهای حوزه خلیج فارس بیان داشت: با همکاری مشترک بین دولت و بخش خصوصی، تعامل و مراودات اقتصادی با این کشورهای توسعه می یابد.

وی با اشاره به هماهنگی های انجام شده برای برگزاری همایش معرفی فرصت های سرمایه گذاری خارجی استان بیان افزود: این رویداد فرصت بسیار خوبی است که می تواند به رشد تجارت خارجی استان و همچنین کشور منجر شود. این امر با کمک رایزن های تجاری جمهوری اسلامی در کشورهای مختلف، دستاوردهای قابل توجه بیشتری درپی خواهد داشد.

در این وبینار که با هماهنگی "مهدی عرفانی‌فر" مشاور استاندار در حوزه بازرگانی خارجی و اتصال بازرگانان و کارخانجات تولیدی به بازارهای هدف برگزار شد، رایزنان ایران در ۱۷ کشور، نقطه نظرات خود پیرامون توسعه روابط تجاری ایران با کشورهای مقصد را ارایه کردند. این نشست که برای اولین بار در چنین سطحی پیرامون فعالیت های سرمایه گذاری در استان خوزستان انجام شده، زمینه برگزاری همایش فرصت های سرمایه گذاری استان خوزستان است که در آذرماه امسال برگزار خواهد شد.

حسینی محراب استاندار خوزستان نیز در این نشست بر ارتباط تجار ایرانی با شرکت‌های بزرگ دردیگر کشورها، شناسایی مسیرهای قانونی به ویژه در گمرگات، اعلام قوانین سرمایه‌گذاری جدید در کشورها، پیگیری مسایل حقوقی تجار، چگونگی شرکت و هدایت تجار و بازرگانان در مزایده‌ها و مناقصه، معرفی شرکت‌های معتبر و کارآمد در کشورهای مقصد به بازرگانان، نحوه ارتباط با شرکت‌های بزرگ و کوچک، جذب سرمایه‌گذار و... تاکید کرد.