اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اهواز

کارگروه تخصصی برقراری ارتباط تجاری خوزستان و عربستان تشکیل شود

اتاق اهواز سه شنبه 08/Esfand/1402 09:17

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای استاندار خوزستان گفت: کارگروه تخصصی و نقشه راه فراهم‌سازی ارتباط تجاری بین استان خوزستان و کشور عربستان باید ایجاد شود.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی اهواز محمد راضی جلالی روز دوشنبه در نخستین نشست کارگروه برقراری روابط اقتصادی و تجاری با کشور عربستان در محل اتاق بازرگانی اهواز بیان کرد: از الزامات برقراری ارتباط تجاری با کشور عربستان، احصای نیاز و شناخت فرصت‌های سرمایه‌گذاری این کشور است، در این راستا می‌توان از تجربیات و اطلاعات بازرگانانی که با کشور عربستان تجارت دارند استفاده کرد.

وی گفت: برای برقراری ارتباط تجاری با کشور عربستان لازم است که زمان‌بندی مشخصی برای عملیاتی کردن این موضوع انجام شود و از این نسخه برای برقراری ارتباط تجاری با سایر کشورها نیز استفاده کرد.

راضی جلالی با بیان اینکه استفاده از انرژی پاک یکی از موارد مورد توجه کشور عرستان است افزود: این کشور در حال ساخت بزرگترین نیروگاه خورشیدی است که نشان می‌دهد استفاده از این تکنولوژی چقدر برای این عربستان اهمیت دارد و یکی از ظرفیت‌های تجاری این کشور محسوب می‌شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای استاندار خوزستان ادامه داد: شناسایی نیازها و فرصت‌های سرمایه گذاری این کشور از جمله موارد قابل توجه برای ایجاد ارتباط تجاری با کشور عربستان است.

وی اظهار کرد: از اتاق‌های بازرگانی استان انتظار می‌رود برای تقویت ارتباط تجاری این استان با کشورهای دیگر اقدامات موثرتری انجام دهند تا روز به روز شاهد افزایش حجم صادرات از خوزستان باشیم.

راضی جلالی بیان کرد: مجرای ارتباط خوزستان با کشورهای دیگر باید توسط اتاق‌های بازرگانی استان فراهم شود.

وی با تاکید بر برگزاری نشست با سفرای کشورهای طرف تجاری با خوزستان در اتاق‌های بازرگانی استان توضیح داد: ارتباط تجاری با کشورهایی همچون کویت، بلاروس و یا هر کشور دیگری که آمادگی ارتباط تجاری خود را با خوزستان اعلام کرده است باید تقویت شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای استاندار خوزستان اظهار کرد: جنس ارتباط تجاری ایران با کشور عربستان متفاوت است و باید بر نفوذ کشورهایی همچون آمریکا در این کشور نیز توجه داشت .

راضی جلالی با بیان اینکه همواره باید تحریم‌ها و اثرات آن بر تجارت باید مورد توجه بازرگانان و مدیران اقتصادی باشد تصریح کرد: برای برقراری ارتباط تجاری با کشور عربستان، شناخت بازار و فرصت‌های سرمایه‌گذاری این کشور بسیار مهم است.

در این نشست مصوب شد تا کارگروهی برای ایجاد ارتباط تجاری بین خوزستان و کشور عربستان در استان تشکیل شود.