اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اهواز

ثبت تمامی قراردادهای اجاره مسکن خوزستان در سامانه "خودنویس" الزامی شد

اقتصادی شنبه 18/Farvardin/1403 12:00

 مدیرکل راه و شهرسازی استان خوزستان گفت: تمامی قراردادهای اجاره برای دریافت کد رهگیری رایگان، از ابتدای سال ۱۴۰۳ باید در سامانه خودنویس به آدرس khodnevis.mrud.ir ثبت شوند.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی اهواز مسعود بیات منش  در گفت و گو با ایرنا با اشاره به لزوم ثبت تمامی قراردادهای اجاره در سامانه خودنویس بیان کرد: این سامانه برای رفاه حال هموطنان و در راستای نظارت و کنترل قیمت مسکن به همت وزارت راه و شهرسازی ایجاد شده‌ تا مردم بتوانند به‌ صورت رایگان قراردادهای ملکی خود را ایجاد و ثبت کنند.

وی افزود: این سامانه به‌صورت شبانه روزی آماده خدمت رسانی به مردم است و در نسخه فعلی، تمام اقلام اجاره ملک از جمله مسکونی، غیرمسکونی، مالکیت حقیقی، مالکیت حقوقی و چند مالکی در دسترس قرار گرفته است.

مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان گفت: همچنین پنل مشاور املاک نیز در دسترس مشاورین املاک قرار گرفته و ثبت مبایعه نامه نیز امسال به سامانه خودنویس منتقل شده‌ است.

وی تصریح کرد: بر این اساس دریافت کد رهگیری در سامانه خودنویس علاوه بر اینکه توسط مشاوران املاک امکان‌پذیر است، توسط خود مردم به‌ عنوان متعاملین نیز به‌ صورت رایگان قابل دریافت خواهد بود.

استان خوزستان با جمعیتی بالغ بر پنج میلیون نفر یکی از استان‌های پرجمعیت کشور به شمار می‌رود.