اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اهواز

موج گرما ۱۸ شهرستان خوزستان را به تعطیلی کشاند

اجتماعی شنبه 19/Tir/1400 01:29

 اداره‌های ۱۸ شهرستان استان خوزستان با توجه به افزایش دما و پیش بینی وقوع دمای بیش از ۵۰ درجه سانتیگراد با اعلام استانداری خوزستان روز شنبه ۱۹ تیرماه تعطیل می باشند.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی اهواز به نقل از روابط عمومی استانداری خوزستان این تصمیم براساس گزارش هواشناسی خوزستان و بررسی مدل‌ها و با توجه به احتمال وقوع دمای بالای ۵۰ درجه سانتیگراد برای ۱۸ شهرستان در استان خوزستان اتخاذ شده است.

بنا به اعلام این روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی و اداره های شهرستان‌های اهواز، آبادان، خرمشهر، دزفول، دشت آزادگان، هویزه، کارون، حمیدیه، باوی،شوشتر، امیدیه، آغاجاری، رامشیر، شوش، کرخه، ماهشهر، هندیجان و شادگان به جز مراکز امدادی، درمانی، بهداشتی، بخش‌های دارای نوبت کاری ، تولیدی و عملیاتی، خدمات شهری شهرداری‌ها، اورژانس ۱۱۵، آتش نشانی و بیمارستان ها روز شنبه ۱۹ تیرماه دایر نخواهند بود.

بنا به گزارش طی هفته های اخیر افزایش دما در استان خوزستان  در چندین نوبت اداره های دولتی خوزستان را به تعطیلی کشاند. 

این تعطیلی ها به منظور پیشگیری از قطع برق اعمال شد.  استان خوزستان یکی از گرمترین تابستان های خود را سپری می کند. دمای هوا در بسیاری از شهرهای خوزستان در ساعات ظهر از ۵۰ درجه سانتیگراد نیز فراتر رفته است.موج گرما موجب کاهش تردد شهروندان در ساعات روز در بسیاری از شهرهای خوزستان شده است.