اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اهواز

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس: با تعطیل کردن یا تعطیل نکردن، از پیک وحشتناک کرونا عبور نمی‌کنیم

اجتماعی سه شنبه 19/Mordad/1400 12:02

 عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: آمار ابتلای بالای افراد به کرونا در کشور به دلیل حضور در تجمعات به ویژه مراسم عروسی و عزاداری است، مردم از برگزاری این تجمعات خودداری کنند تا شاهد گذر از این شرایط وحشتناک باشیم.

 به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی اهواز سید کریم حسینی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به وقوع پیک پنجم کرونا در ایران اظهار کرد: وضعیتی که در پیک پنجم کرونا برای کشور پیش آمده است وضعیت خوبی نیست و باید این شرایط به وجود آمده در اغلب استان‌های کشور از جمله خوزستان را از چند مسیر مدیریت کنیم.

وی افزود: در چهار پیک قبلی کرونا، مشارکت مردم حرف اول را در مدیریت شرایط زده است به شکلی که مردم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و ماندن در خانه، به بهبود وضعیت کمک کرده‌اند. نقش مردم در مدیریت کرونا، نقش اول است و می‌توانند در کاهش فشار این بیماری در کشور نقش ویژه‌ای داشته باشند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به پیشنهاد تعطیلی و قرنطینه دو هفته‌ای کشور بیان کرد: هرچه بتوانیم فاصله‌ها را در جامعه بیشتر کنیم خوب و ضروری است تا مردم در تجمعات حضور نداشته باشند. با این وجود، تجربه موفقی در تعطیل کردن کشور برای کنترل پیک‌های کرونا نداریم زیرا استان یا بخشی از کشور تعطیل می‌شود اما مردم در خانه نمی‌مانند و با تعطیلی، سفرها آغاز می‌شود.

وی افزود: ثابت شده که وقتی در نقطه‌ای از کشور تعطیلی اعلام شود، سفرها افزایش می‌یابد و پس از آن، شرایط شهرهای مبدا و مقصد در شیوع کرونا بحرانی می‌شود.

حسینی تصریح کرد: با تعطیل کردن یا تعطیل نکردن کشور نمی‌توانیم از پیک وحشتناک کرونا عبور کنیم بلکه راه حل اصلی این مساله، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و در خانه ماندن است.

نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی افزود: آمار ابتلای بالای افراد به کرونا در کشور به دلیل حضور در تجمعات به ویژه مراسم عروسی و عزاداری است. مردم از برگزاری این تجمعات خودداری کنند تا شاهد گذر از این شرایط وحشتناک باشیم.