اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اهواز

بانک مرکزی در بخشنامه ای به شبکه بانکی ابلاغ کرد؛ نحوه فعالیت سامانه های ساتنا، پایا و چکاوک در روزهای تعطیل پیش رو

بخشنامه ها دوشنبه 25/Mordad/1400 09:49

بانک مرکزی با تاکید بر تعطیلی شعب بانکها، در بخشنامه ای به شبکه بانکی ضرورت تامین اسکناس کافی در دستگاه های خودپرداز  بانکها در روزهای تعطیل پیش رو  و نحوه فعالیت سامانه های ساتنا، پایا و چکاوک در این روزها را به شبکه بانکی ابلاغ کرد.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، در این بخشنامه آمده است:

با عنایت به مصوبه ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا مبنی بر تعطیلی بانک ها و دستگاه های دولتی کل کشور از تاریخ 1400.5.25 لغایت پایان روز 1400.5.30، به استحضار می رساند در بازه زمانی ذکر شده سامانه های ساتنا و چکاوک تعطیل بوده و دستور پرداخت و پردازش چک در این سامانه ها پذیرفته نخواهدشد. همچنین عملکرد سامانه پایا در روزهای موصوف مشابه سایر روزهای تعطیل و با یک چرخه واحــد (۱۲:۴۵) خواهدبود.
 
شایان ذکـر است براساس اطلاعیه های قبلی، در چرخه واحد روزهای تعطیل سامانه پایا، علاوه بر دستور پرداخت های شاپرکی، دستورپرداخت های عادی نیز پردازش خواهندشد.
 
همچنین خاطر نشان می سازد، در خصوص ضمانت نامه های ریالی با تاریخ سررسید روزهای اشاره شده، امکان تمدید ضمانتنامه های مربوطه در سامانه سپام ریالی، در تاریخ 1400.5.31 فراهم خواهدبود.

خواهشمند است ضمن ابلاغ مراتب به کليه واحدهای ذی ربط، دستور فرماييد تمهیدات لازم جهت تامین اسکناس کافی در دستگاه های خودپرداز آن بانک در روزهای تعطیل پیش رو، به نحو مقتضی صورت پذیرد.‏‏‏