اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اهواز

کلاهبرداری به نام تورهای زمینی اربعین

اجتماعی چهارشنبه 17/Shahrivar/1400 08:47

فروش تور زمینی اربعین قطعا کلاهبرداری است و امسال حتی به سمت مقاصد مرزهای چهارگانه با عراق هم بلیتی فروخته نمی‌شود.
مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر  سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اعلام کرد: فروش تور زمینی اربعین قطعا کلاهبرداری است و امسال حتی به سمت مقاصد مرزهای چهارگانه با عراق هم بلیتی فروخته نمی‌شود.

داریوش باقر جوان درباره برخی تبلیغات صورت گرفته برای تورهای اربعین ۱۴۰۰ اظهار کرد: مردم فریب تبلیغات تورهای زمینی اربعین را نخورند، تمام تورهای زمینی کلاهبرداری است.

وی درباره آگهی‌ها و تبلیغات کاروان عتبات عالیات در ایام اربعین افزود: تمام تصمیمات در حوزه سفرها و جا به‌ جایی زائران در ایام اربعین تابع ابلاغیه‌ها و بخشنامه‌های ستاد مرکزی اربعین است، هر چند تصمیمات شناور است اما تا این لحظه قرار نیست هیچ‌ گونه تردد زمینی وجود داشته باشد.

مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر  سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با تاکید بر این‌که مرزهای زمینی مسافری ایران و عراق در این ایام بسته است، ادامه داد: به هیچ وجه فروش بلیت اتوبوس، سواری کرایه و ...به عراق در ایام اربعین نداریم. هر گونه فروش بلیت به مقاصد عراق برای ایام اربعین غیرقانونی است و شرکت‌های حمل و نقل هیچ فروشی ندارند و اساسا امکان خروج از مرزها وجود ندارد.

باقرجوان  تاکید کرد: مردم فریب تبلیغات و آگهی‌های تورهای زمینی و کاروان به سمت عراق در ایام اربعین را نخورند و فروش تور زمینی و فروش بلیت به مقاصد عراق به طور قطع کلاهبرداری است و از مردم تقاضا داریم نسبت به خرید بلیت اتوبوس یا تور زمینی و کاروان به مقاصد عراق اقدام نکنند. براساس گزارش وزارت راه و شهرسازی، پیش از این تمام ثبت نامی‌ها از طریق سامانه مربوط به سازمان حجم و زیارت انجام می‌شد و این سامانه هم در شرایط حال حاضر به دلیل ممنوعیت سفرهای زمینی غیر فعال است.

وی با بیان این‌ که امسال حتی به سمت مرزهای چهارگانه عراق بلیتی فروخته نمی‌شود، گفت: آن‌چیزی که تا کنون به سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اعلام شده، این است که اربعین امسال تردد زمینی نخواهیم داشت و حتی به سمت مرزهای عراق هم بلیتی برای فروش نداریم.