اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اهواز

جزئیات غیر حضوری شدن رجیستری تلفن همراه

اجتماعی شنبه 03/Mehr/1400 08:26

معاون فنی گمرک گفت: رجیستری گوشی تلفن همراه مسافران ورودی، از این پس به صورت غیرحضوری انجام می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی اهواز  به نقل از صداوسیما، مهرداد جمال ارونقی افزود: به دستور وزیر امور اقتصادی و دارایی مبنی بر حذف همه ایستایی‌های موجود در فرآیند رجیستری گوشی تلفن همراه مسافران ورودی، این فرآیند پس از این به صورت غیرحضوری انجام می‌شود.

وی ادامه داد: از این پس فقط احراز هویت شخص مسافر و گوشی تلفن همراه وی در مبادی ورودی توسط گمرک در حداقل زمان ممکن صورت می‌پذیرد و همه کنترل‌های لازم بعدی در راستای رجیستر کردن گوشی از جمله کنترل گذرنامه از طریق سرویس ناجا و وجود سیم کارت به نام مسافر ورودی به صورت کاملاً غیرحضوری و ظرف مهلت یک ماه از تاریخ ورود مسافر در سامانه مربوطه انجام می‌شود.

وی تاکید کرد: باید توجه داشت هیچ فرآیند اضافی از جمله تکمیل فرم، پرداخت حقوق ورودی یا سایر فرآیندها نباید در گمرکات مبادی ورودی وجود داشته باشد و در صورت مشاهده هر گونه ایستایی در این زمینه، وفق مقررات رفتار خواهد شد.

معاون فنی گمرک افزود: شایان ذکر است گمرک جمهوری اسلامی ایران به زودی نسبت به ارائه برخط سرویس مسافری بر روی اینترنت نیز اقدام خواهد کرد تا مسافران ورودی بتوانند پیش از ورود یا هنگام ورود به کشور نسبت به ورود اطلاعات و IMEI گوشی تلفن همراه خود به شرط کنترل اولیه توسط گمرک اقدام کند و مراتب به طریق مقتضی اطلاع رسانی خواهد شد.

وی اضافه کرد: همچنین ارزش همه مدل‌های گوشی در سامانه جهت ادامه فرآیند رجیستری تعریف و اعمال شده که مسافران ورودی می‌توانند در هنگام رجیستر گوشی خود با مراجعه به سامانه اطلاعات لازم را دریافت کند.